Chcąc mieć pewność, że trening czy też zawody można uznać za zakończone, zawodnik nie może zapomnieć o procesie regeneracji. Zmęczony organizm potrzebuje wsparcia, by szybciej wrócić do wysiłku. Aby zadbać o stopy, warto skorzystać z klapków regeneracyjnych marki OOfos, która właśnie pojawiła się w naszej ofercie.

Amerykańska marka OOfos powstała na bazie wieloletnich obserwacji i doświadczeń przez osoby działające w branży butów biegowych. Produkty tej firmy są przeznaczone jednak nie tylko dla biegaczy, ale także dla triathlonistów, kolarzy, pływaków oraz wszystkich innych aktywnych fizycznie osób. Każdy sportowiec potrzebuje wygodnego obuwia nie tylko w trakcie wysiłku, ale także podczas regeneracji. Wszystko to po to, by być gotowym na kolejne wyzwania.

Dlaczego warto postawić właśnie na OOfos? Klapki regeneracyjne tej firmy są oparte o wykorzystanie autorskiej, opatentowanej pianki OOfam. Zdecydowanie lepiej pochłania wstrząsy (lepiej o 37%) od standardowej pianki EVA, a do tego jest dużo bardziej komfortowa. W praktyce oznacza to, że przy każdym kroku odczuwa się większą swobodę noszenia oraz mniejsze obciążenie dla mięśni i stóp. Drugim istotnym elementem wyróżniającym tę markę jest umieszczona na podeszwie „kołyska łuku stopy”. Działa stymulująco na łuk oraz podbicie, sprawiając, że klapki regeneracyjne OOfos przynoszą ulgę i delikatny masaż podczas chodzenia. Ponadto, te produkty pozwalają naturalnie przetaczać stopę ze względu na elastyczność wspomnianej pianki OOfam. Producenci klapków skupiają się nie tylko na stosowaniu własnych technologii, ale biorą pod uwagę także biomechanikę stopy przy projektowaniu, dzięki czemu zawodnik otrzymuje produkt przystosowany dla niego. Mogą zostać wykorzystane także jako klapki na basen lub wygodne buty do codziennego użytku.

Tradycyjne klapki nie posiadają wsparcia łuku stopy czy też amortyzacji, dlatego też nie pomogą zawodnikowi po wyczerpującym treningu czy starcie. Chcąc mieć pewność, że powrót na trening będzie szybszy, a sam odpoczynek przebiegnie prawidłowo, warto wybrać klapki regeneracyjne marki OOfos. Bogata gama modeli oraz różne wersje kolorystyczne pozwalają zawodnikom na wybranie produktu przeznaczanego właśnie dla nich.

© SolEx B2B