Każdy biegacz, kolarz czy też triathlonista zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest odzież kompresyjna. W ofercie Compressport Polska znajduje się jedna z najbardziej cenionych marek na świecie w tej dziedzinie – Compressport.
 
Marka powstała w Szwajcarii i od kilku lat jest liderem w dziedzinie kompresji. Compressport korzysta z usług grupy Salzmann w Szwajcarii do pomiaru i sprawdzania klas kompresji we wszystkich produktach. Aparatura pomiarowa Salzmann jest uznawana na całym świecie jako jednostka wiodąca i technicznie najdokładniejsza do jej pomiaru. Wszystkie artykuły są w 100% wyprodukowane w Europie, co gwarantuje solidną jakość i zastosowanie najlepszych materiałów. Same produkty poddawane są najwyższym próbom w bardzo trudnych warunkach - Abu Dhabi, Hawaje, Mont Blanc, Sahara… Tam, gdzie odbywają się mordercze wyścigi, tam testowana jest odzież kompresyjna Compressport. Przed wypuszczeniem sprzętu na rynek, jest on testowany przez wszystkich najlepszych sportowców marki, którzy przekazują swoje spostrzeżenia i opinie. To zapewnia, że produkty kompresyjne Compressport dokładnie spełniają potrzeby sportowców.
 
Kompresja zastosowana w produktach poprawia krążenie krwi, dzięki czemu zawodnik odczuwa mniejsze zmęczenie, a jego wydajność w trakcie wysiłku zwiększa się. Dzięki najnowszym technologiom sportowcy używający odzieży kompresyjnej Compressport jeszcze lepiej dbają o swoje mięśnie, redukując mikrourazy, wstrząsy i wibracje, co przekłada się także na lepszą regenerację. Najważniejsze produkty to opaski kompresyjne na łydki i uda, spodenki kompresyjne dla biegaczy, kolarzy i triathlonistów, a także koszulki kompresyjne. Wśród tego, co najlepsze w marce Compressport, można wyróżnić także skarpety kompresyjne oraz akcesoria takie jak opaski na głowę, daszki i frotki. Wszystkie produkty Compressport są wyprodukowane z tkanin i przędz spełniających Oeko-Tex® Standard 100. Przeprowadza się niezależne kontrole szkodliwych substancji tekstylnych, aby upewnić się, że odzież kompresyjna nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.
 
Najwyższa jakość została doceniona na świecie przez znanych i utytułowanych triathlonistów takich jak Frederik van Lierde, Brent McMahon oraz Ruedi Wild. W Polsce Compressport został wybrany przez m.in. medalistkę olimpijskę z Rio de Janeiro, kajakarkę Martę Walczykiewicz, czołowego polskiego pływaka Kacpra Majchrzaka, reprezentanta Polski we wioślarstwie Wiktora Chabla czy też triathlonistkę Olgę Kowalską. Compressport jest także oficjalnym partnerem takich imprez jak Ironman European Series czy też ultramaraton UTMB.
© SolEx B2B