Buty do biegania Altra to marka, która na świecie zdążyła uzyskać renomę. Ze względu na innowacyjne technologie, nowoczesny design i jakość wykonania buty biegowe tej firmy należą do jednych z najchętniej wybieranych produktów przez biegaczy. Początkowo kojarzona z trailem, teraz doceniana także na szosie marka zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych na rynku. Od września 2017 r. obuwie Altra jest dostępne także w Polsce.
 
Buty biegowe Altra swój początek miały w Stanach Zjednoczonych, gdzie właściciel jednego ze sklepu sportowego – Golden Harper – zauważył, że dotychczas konstrukcje butów zaburzały naturalność podczas wysiłku. Zawodnicy zmagali się z przeciążeniami kolan czy też nienaturalnym ułożeniem ciała, dlatego Harper postanowił zmienić jeden z dostępnych w sklepie modeli. Jego celem była poprawa techniki biegania, minimalizacja powstawania urazów, ale przede wszystkim chodziło mu o 100% naturalność podczas wysiłku.
 
Golden Harper zrezygnował z rozwiązań stosowanych do tej pory, czyli spiczastego zakończenia i dropu (różnica w wysokości między piętą a przednią częścią stopy), który w niektórych modelach przy pięcie był nawet dwukrotnie wyższy. W domowych warunkach przeprowadził eksperyment i za pomocą piekarnika wydrążył zbędną ilość materiału, by stopa w bucie była ułożona naturalnie. Był to pierwowzór butów do biegania na zerowym dropie.
 
Zastosowane technologie:
 
1. ZeroDrop™
Altra jako pierwsza na świecie zaproponowała zawodnikom zerowy drop. Technologia ZeroDrop™ – przy jednoczesnym zachowaniu amortyzacji – to główny czynnik wyróżniający markę na tle pozostałych butów biegowych. W tym obuwiu pięta i przednia część stopy ustawione są na jednym poziomie. Odpowiada to naturalnemu ułożeniu bosej stopy na podłożu, dlatego w butach do biegania Altra zawodnik czuję się w 100% komfortowo. Dzięki temu zastosowaniu biegaczowi nie dokuczają przeciążenia w kolanach i kręgosłupie, a przede wszystkim przez cały czas trwania wysiłku utrzymywana jest właściwa pozycja ciała. ZeroDrop™ naturalnie obciąża Achillesa i wymusza zdrowe bieganie ze śródstopia.
 
2. FootShape™
Maksymalna naturalność jest możliwa nie tylko dzięki ułożeniu stopy w bucie – bardzo ważny jest także kształt samej cholewki. Buty biegowe amerykańskiej marki eliminują otarcia i ściskanie palców. Ponadto, pozwalają uniknąć pęcherzy dzięki naturalnemu ułożeniu dużego palca i utrzymują stopę w wygodnym położeniu. Poszerzona cholewka, czyli technologia FootShape™ to autorska koncepcja założycieli marki Altra. Mając takie buty do biegania, zawodnik nie musi martwić się o nachodzące na siebie palce czy też problemy ze schodzącymi paznokciami. Ma to także aspekt zdrowotny – zastosowanie tej technologii pomaga w walce rozwojem haluksów i nerwiaków, a dodatkowo chroni przed zapaleniem powięzi podeszwy.
 
3. Fiit4Her
Jak wiadomo, stopa damska różni się od męskiej pod względem anatomiczności. Z racji tego, buty biegowe męskie nie będą odpowiednie dla kobiet. Golden Harper wziął ten aspekt pod uwagę, tworząc także obuwie przystosowane specjalnie dla pań. Zwrócono uwagę na takie kwestie jak węższa pięta, wyższe podbicie czy też specyficzna budowa śródstopia u kobiet. Damska część biegowych tras także może liczyć na pomoc w naturalnym ułożeniu stopy, odpowiednim rozłożeniu palców i pełną wygodą w trakcie biegu.
 
W razie zainteresowania ofertą butów biegowych Altra prosimy o bezpośredni kontakt z przedstawicielem marki w Polsce poprzez numer telefonu 534 880 864 lub adres e-mail biuro@idctrade.pl
© SolEx B2B